O zespole

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają i nagrywają w Olsztynie. Skład koncertowy RLO dodatkowo wspiera dwóch muzyków: Kuba Staniak (klawisz) i Paweł Łach (perkusja).

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”. Ponownie wydany i włączony do ogólnopolskiej dystrybucji 28 września 2012 już pod szyldem wytwórni S.P. Records, z którą zespół podpisał kontrakt płytowy. Singlem promującym płytę był utwór „Poznajmy Się”, emitowany w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, a w rocznym podsumowaniu słuchaczy radia EskaROCK plasujący się na 14. miejscu. Zespół dwukrotnie zagrał na trasie koncertowej po Polsce, jesienią 2012 i 2013 roku.

5 grudnia 2013 roku ukazał się drugi album zespołu pod tytułem „Kosmos Dla Mas”. Pierwszym singlem oficjalnie promującym to wydawnictwo jest pierwszy utwór z płyty – „Ziemia Planeta Ludzi”. Jest to jednak drugi teledysk jaki powstał do tej płyty, pierwszym teledyskiem okraszono utwór „Nie Myśl O Mnie Źle” już ponad rok wcześniej. „Kosmos Dla Mas” promowany jest w mediach ogólnopolskich od początku 2014 roku, zbierając wysokie oceny wśród krytyków muzycznych czasopism i portali (więcej w dziale LINKI).  Muzycy planują trasę koncertową na wiosnę.